Umaška biblijsko molitvena zajednica „Bog je ljubav“ službeno osnovana 25.02.2016. godine i broji tridesetak vjernika. Zajednica se okuplja svake srijede poslije večernje mise u župnom uredu i otvorena je za sve dobi, počevši od adolescenata, mladih i odraslih osoba. U duhovnom vodstvu fra Roze Palića prati strukturu biblijsko – molitvene zajednice Bog je ljubav i susret je u svim lokalnim zajednicama isti budući da on na bitan način označava specifičnost Zajednice. U Umagu zajednicu vode Veronika i Zlatica zajedno sa mnogobrojnim članovima podjeljenim u timove. Glavni cilj je odgovorno i sustavno pripremanje za nedjeljno euharistijsko slavlje i produbljenje iskustva kršćanske vjere. Sam naslov odabran je na temelju enciklike pape Benedikta XVI. Deus caritas est koji u njoj pokazuje put Crkvi u suvremenom svijetu te način kako živjeti u istinskoj ljubavi prema Bogu i prema bližnjima, poštivajući dostojanstvo svakog čovjeka. Zajednica aktivno djeluje u župi organizirajući  različite duhovne obnove i hodočašća. Imaju i facebook stranicu koju možete pogledati u sljedećem linku: https://www.facebook.com/Bogjeljubav.Umag/?fref=ts .

biblisko_molitvena_zajednica