Papinska misijska djela naše biskupije i ove su godine organizirala humanu akciju ” Maslinova grančica – moj dar za misije”, u koju su se uključile mnoge župe, pa tako i župa sv. Peregrina – Umag i župa Gospe žalosne – Murine. Akcija se provela u tjednu prije Cvjetnice, kako bi se grančice osigurale onima koji nemaju masline.Sva sredstva koja se prikupe kroz dobrovoljni prilog za grančice, šalju se za školovanje djece u misijama i njihove potrebe. Iako nam vrijeme nije bilo naklonjeno za rezidbu maslina, zbog učestale kiše, naši volonteri nisu se pokolebali, jer su im motiv bila djeca u potrebi. Radilo se uz pjesmu i molitvu i na taj način se još snažnije doživjelo misijsko zajedništvo. Svima koji su dali svoj doprinos na bilo koji naćin, veliko hvala a Gospodin im bio nagrada.

Snježana Kruhak