Pred godinu dana, na Vjeronaučnoj olimpijadi istarske županije učenici umaške osnovne škole osvojili su drugo mjesto. Ove godine, ne samo da su ponovili taj uspjeh, nego su ga i nadmašili. Naime, na ovogodišnjoj županijskoj Vjeronaučnoj olimpijadi Istre, koja je održana u Žminju,  9. ožujka 2018., učenici Umaga osvojili su prvo mjesto. Tema Olimpijade bila je: Kršćanin na putu dijaloga“. O toj temi, ali i nekim drugim temeljnim istinama vjere i Objave, ekipa Umaga, u sastavu Laura Jeger, Nicole Martinović, Nina Posar i Veronika Šverko, pokazala je zavidno znanje. Ovaj uspjeh ne svjedoči samo o izuzetnoj marljivosti ove ekipe, nego služi i na ponos župe, ali i kao primjer ostalim vjeroučenicima. Posebno valja pohvaliti trud njihovog vjeroučitelja i mentora Davora Mirkovića koji ih je dugo vremena pripravljao za natjecanje. Umaška ekipa nastavlja s pripremom za natjecanje na državnoj razini koje će se uskoro održati u Poreču. Župa Umag, u prepunoj crkvi na Cvjetnicu, zahvalila im je darujući im spomen-plakete, djelo gospodina Ivana Krpana, i nagradivši ih dugotrajnim pljeskom.